نکاتی مطمئن در مورد نحوه پرورش موز و یک راهنمای آسان در مورد نحوه کاشت موز

درختان موز در طول سال در دسترس هستند. آنها برگهای بلند ، پهن و برازنده ای هستند. بسیاری از مردم به دلیل راحتی و کاربردهای فراوان مشتاق یادگیری نحوه پرورش موز هستند. گذشته از عوامل رشد سریع ، هر قسمت از موز دارای خاصیت مفید است.

درختان موز همچنین می توانند برای مناطق پاسیو یا استخر جذابیت گرمسیری داشته باشند. جدای از نمای شاداب ، می تواند سایه ای باشکوه نیز ارائه دهد.

قبل از شروع رشد موز ، مواردی وجود دارد که باید آنها را مدنظر قرار دهید. ابتدا نوع خاکی که برای این گیاه علفی استوایی مناسب است. برای رسیدن به این هدف ، شما باید  گل زامفولیامخلوط خاک تخلیه کننده خوبی داشته باشید که همراه با پرلیت باشد. این امر باعث تخلیه خوب خاک می شود. هرگز از خاک های سنگین مانند خاک گلدان یا حیاط استفاده نکنید.

بعد ، ریزوم موز خود را به صورت ایستاده بکارید. اطمینان حاصل کنید که ریشه آن به خوبی پوشانده شده است. ریزوم باید حدود ½ اینچ باشد که از پایه از خاک پوشانده شده باشد.

به عنوان یک نکته ، شما باید گیاه موز خود را کود کنید و آبیاری کنید. از نوعی کود متعادل (آنهایی که 3 عدد روی برچسب آنها است) استفاده کنید. از آنجا که موز در واقع فیدر سنگین است ، هر بار که آبیاری آن نیاز دارید ، باید آن را بسیار کم کود کنید. اگر رشد فعال مشاهده نکردید کود دهی نکنید.

پس از آبیاری اولیه ، تا زمان خشک شدن خاک و عمق آن ½ اینچ ، نیازی به آبیاری مجدد گیاه ندارید. در تست این امر می توانید به راحتی از انگشتان خود استفاده کنید.

گیاهان موز می توانند در زیر نور شدید رشد کنند. ایده آل ترین حالت 12 ساعت نور است. گرما برای گیاهان موز بسیار مهم است. دمای مناسب برای رشد موز 67 درجه فارنهایت است. در مورد رطوبت ، باید تا 50٪ به بالا باشد. با این وجود ، هوای گرم و خشک می تواند برگ ها را از بین ببرد.

اگر می خواهید موز را در یک ظرف پرورش دهید ، مطمئن شوید که اندازه آن زیاد نیست. اندازه های استاندارد 6 اینچ تا 8 اینچ است. آنها همچنین باید یک سوراخ تخلیه داشته باشند. موز را در ظروف بدون سوراخ تخلیه نکارید. اگر می بینید که گیاهان شما شلوغ می شوند ، وقت آن است که آنها را به یک ظرف بزرگتر پیوند دهید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *